کارگاه مصباح الهدی با محوریت آشنایی با شخصیت و سیره امام جواد (ع) برگزار شداَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ مُوسَى عَلَمِ التُّقَى وَ نُورِ الْهُدَى وَ مَعْدِنِ الْوَفَاءِ
روز شنبه 30 دی ماه 96 طرح مصباح الهدی با محوریت آشنایی با شخصیت و سیره امام جواد(ع)، در نمازخانه گلستان فروغ حضرت خدیجه(س) برگزار گردید. رئیس اداره قرآن اداره کل آموزش و پرورش آقای کریمی و چند تن از مسئولین اداره آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری از میهمانان ویژه این مراسم بودند.
کارگاه با خیر مقدم با صلابت و پرشکوه فرزانگان آغاز شد . سپس گروهی از دانش آموزان با هم خوانی صلوات خاصه امام جواد (ع)  بر فضای معنوی حاکم بر نمازخانه افزودند. 
در این کارگاه  گلهای گلستان در غرفه هایی که شامل ولادت ، سیره و زندگی و شهادت امام نهم بودند با اجرای سرود ولادت ، نمایش ، زندگی نامه امام جواد (ع) ، سرود شهادت و روایت گری نقش آفرینی کردند. از این رو دانش آموزان و بازدیدکنندگان، ، با شخصیت و روش زندگی امام نهم شیعیان آشنا گشتند .
درخت رزقی که برگ های آن زندگینامه و چهل حدیث به همراه هدایایی که شکوفه های گلستان آن هارا بخشیده بودند در گوشه ای از نماز خانه قرارداده شده بودو مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت . و هرکس سهم خود را از این رزق معنوی برداشت . البته این نمایشگاه بخش هیجانی مسابقه نیز داشت . دراین قسمت دانش آموزان سوالات مطرح شده از بخش های مختلف نمایشگاه را پاسخ دادند و هدایایی به رسم یاد بود از طرف گلستان به آن ها تقدیم شد .

 
 
   1396/11/3 10:27